Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Švietėjiška veikla

Švietėjiškai veiklai saugaus eismo tema užtikrinti kasmet Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos iš kelių priežiūros ir plėtros programos skiria lėšų, kurios naudojamos šiai veiklai įgyvendinti. Pagrindinės švietėjiškos veiklos kryptys yra šviesą atspindinčių ir eismo saugą gerinančių priemonių platinimas, renginių saugaus eismo tema organizavimas švietimo ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose, seniūnijose, bendruomenėse, tikinčiųjų parapijų namuose, ne pelno siekiančiose viešose įstaigose. Taip pat socialinė reklama ar informacija per radiją, televiziją, internetinius žinių portalus ar spaudą, leidiniai aktualiomis tam metų laikui saugaus eismo temomis. Įskaitinių eismo įvykių ir įvykių su laukiniais gyvūnais analizės.

Siekiant mažinti avaringumą regiono keliuose reikėtų skirti didesnį dėmesį pėsčiųjų ir dviratininkų švietimui, kadangi Panevėžio regione, taip pat ir Lietuvos mastu, jie sudaro didžiąją dalį eismo įvykiuose žuvusių eismo dalyvių (apie 50 %). Šiems eismo dalyviams nuolatos nemokamai platiname šviesą atspindinčias priemonės. Kasmet išplatiname apie 7 – 11 tūkst. vnt.

Tamsiuoju metų periodu bent kartą per mėnesį rengiame prevencinius reidus kartu su Panevėžio apskrities VPK kelių policijos biuru. Stebime kaip pėstieji ir dviratininkai laikosi kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų dėl šviesą atspindinčių elementų. Neturintiems šių priemonių įteikiame ir įspėjame, kad būtina rūpintis savo saugumu. Kelių policijos biuro specialistai informuoja apie gręsiančią administracinę atsakomybę.

Daugiau švietėjiškai veiklai skiriamų lėšų planuojame skirti švietėjiškų renginių viešinimui, informaciniams straipsniams rengti, spaudai, radijui, televizijai. Tokiu būdu sieksime, kad dar didesnis žmonių skaičius atkreiptų dėmesį į saugaus eismo problemas ir kad patys eismo dalyviai pradėtų rūpintis savo saugumu. Socialinės reklamos temas ir datas metų bėgyje deriname su TISPOL (tai organizacija, įkurta iš Europos valstybių policijos pajėgų, siekiant gerinti eismo saugumą Europos keliuose) rengiamomis akcijomis, pvz., dėl saugos diržų naudojimo, dėl vairavimo blaiviems, apie saugų greitį...

Toliau tęsime Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamus konkursus „Saugokime vieni kitus kelyje“, „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“.
Atšvaitams populiarinti 2 – 4 klasių mokiniams su Panevėžio apskrities VPK kelių policijos biuru penktus metus iš eilės rengiame atšvaitų gamybos konkursą. Šis renginys pasižymi ypatingu masiškumu - šiemet dalyvavo virš 1400 mokinių iš Panevėžio apskrities mokyklų, tačiau pagamintų atšvaitų skaičius dar didesnis, kadangi kai kurie vaikai gamino po kelis atšvaitus. Konkurse dalyvavo virš 70 Panevėžio apskrities mokyklų klasių.

Siekiant, kad Panevėžio apskrities vairuotojai tobulintų kelių eismo taisyklių, saugaus eismo žinias, praktinio vairavimo įgūdžius, kasmet kartu su Panevėžio apskrities vyriausiuoju komisariatu bei Darbo rinkos ir mokymo centru organizuojame Panevėžio apskrities saugiausio vairuotojo konkursą. Jame į finalinį etapą patekę vairuotojai gali išbandyti jėgas vienintelėje Lietuvoje mokymų aikštelėje su slidžia danga.

Darželinukams ir pradinių klasių mokiniams saugaus eismo žinių gilinimui kartu su Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuru esame įrengę saugaus eismo klasę, kurioje vaikai gali ir praktiškai atlikti tam tikras užduotis: kaip saugiai pereiti gatvę, kelio ženklų ir šviesoforų signalų pažinimas, reikalavimai dviratininkui ir dviračiui, saugos kėdučių naudojimas...

Galerija:


Informacija atnaujinta: 2015. 05. 19