Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Saugaus eismo statistika

Lietuvoje eismo saugumo statistika stipriai susirūpinta tada, kai pirmojoje Europos „Baltojoje knygoje“ buvo įrašytas tikslas visose Europos sąjungos valstybėse eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičių sumažinti perpus iki 2010 metų, o 2007m. – pasiektas pats didžiausias avaringumas per pastarąjį dešimtmetį.

Tuo metu Lietuvoje buvo pradėti įrenginėti stacionarūs greičio matuokliai, stipriai padidintos baudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus, pradėti leisti per masines informavimo priemones šokiruojantys eismo saugumo klipai, diegiamos inžinerinės eismo saugumo priemonės. Dėl šių priežasčių tikslas buvo pasiektas. Tačiau naujojoje Europos „Baltojoje knygoje“ iškelti dar drąsesni tikslai: iki 2020m. aukų skaičius keliuose turėtų sumažėti pusiau, o iki 2050 m. užtikrinti visišką kelių saugą „nulinė vizija“ (eismo įvykiuose nežus nei vienas eismo dalyvis). Šiuos tikslus įgyvendinti bus be galo sunku, nes 90 proc. eismo įvykių lemia žmogiškasis faktorius, t.y. kelių infrastruktūros trūkumai ar supanti aplinka nėra lemiantis veiksnys.

Stebint dešimtmečio eismo įvykių skaičiaus kitimą matome, jog mūsų regione taip pat, kaip ir visoje Lietuvoje, eismo įvykių maksimumas buvo pasiektas 2007 metais (203 eismo įvykiai per metus), o jau 2014 metais pasiektas geriausias rezultatas per dešimtmetį – 110 įskaitinių eismo įvykių.

Žuvusių skaičių VĮ „Panevėžio regiono keliai“ prižiūrimuose valstybinės reikšmės keliuose nuo 2007m. iki 2014m. pavyko sumažinti beveik keturis kartus. 2007 metais eismo įvykiuose buvo žuvę 52 eismo dalyviai, o 2014 – 14. 

Eismo įvykiuose sužeistų eismo dalyvių skaičius sumažėjo nuo 266 – 2007 metais iki 124 – 2014 metais. 

 

Nemažą eismo įvykių dalį sudaro eismo įvykiai, sukelti neblaivių eismo dalyvių. Šis skaičius dėl nepakankamos policijos kontrolės ir Lietuvos žmonių mentaliteto nemažėja ir svyruoja apie 20 eismo įvykių per metus.


Informacija atnaujinta: 2015. 05. 19