Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Baigėsi konkursas atsakinga šeima - saugus eismas

2015. 05. 11
   Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva 2015 m. gegužės 4–10 d. buvo paskelbta Trečiąja Jungtinių Tautų saugaus eismo savaite, kurios tema – vaikai ir saugus eismas. VĮ „Panevėžio regiono keliai“, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras  ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras šiai savaitei paminėti orgavizavo saugaus eismo konkursą “Atsakinga šeima – saugus eismas”.  Konkurso tikslas – mažinti skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai: dviratininkai, ir pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina dalyvius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, todėl ir konkursas skirtas šeimai.  
   Pirmiausia susirinkusius dalyvius klasėje  pasveikino ir trumpai supažindino su VšĮ Panevėžio darbo rinkos centru šio centro darbuotojas, nestokojantis išradingumo sudarant praktines užduotis, Vytautas Šakėnas. Su konkurso užduotimis ir jų vertinimu supažindino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. Sėkmės konkurse palinkėjo VI Panevėžio regiono keliai darbuotojai Tomas Žagūnis ir Tadas Braždžionis. Tėveliams teorinės užduotys buvo vienodos, vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, užduotys buvo skirtingos. 
   Praktinėje užduotyje pirmiausia tėveliai turėjo įrodyti policijos pareigūnei, kad moka teisingai vaikams uždėti atšvaitus bei dviratininko šalmą. Prieš pat startą buvo įvertinti ar turimi dviračiai tvarkingi, ar atitinka KET reikalavimus.  Tik nedaugeliui dviračių vairuotojų dėl dviračių būklės buvo išsakytos pastabos.
    Toliau - startas, įjungiamas chronometras. Komanda pajuda iš starto vietos į nuokalnę, toliau sustojimas prie STOP kelio ženklo. Posūkis į kairę, “gyvatėlė”, pravažiuoti po “žemai palinkusią medžio šaką”, toliau ivertinamas dviratininko gebėjimas važiuoti tiesiai. Štai dalyvius pasitinka “aštuoniukė”, bei “U” raidės figūra ir dviratininkai jau skuba finišo link. Fiksuojamas laikas, skaičiuojamos baudos sekundės ir t.t. Praktinėje užduotyje daugiausia palaikymo slaukė mažasis dviratininkas 4-metis Raigardas su mama Justa.
   Grupėje vienas vaikas ir tėtis (mama) nugalėjo Nedo ir Tomo Domkų šeima, šiek tiek nuo jų atsiliko Greta ir Romas Vyšniauskai bei Jakšių šeima - Dominykas su tėčiu Mindaugu. Nepamirštas ir jauniausias dalyvis Raigardas bei jo mama Justa Navikienė – jiems VĮ Panevėžio regiono keliai įsteigtas jauniausiojo dalyvio prizas. Raigardui, daugiausiai praktinėje užduotyje nuoširdžių  šypsenų sukėlusiam dalyviui ir speciali VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro dovanėlė.
   Grupėje du vaikai (vienas iš jų iki 6 metų) ir tėtis (mama) nugalėtojo diplomas Ugnės, Gyčio ir Mindaugo Valatkevičių šeimai, Garbingą antrąją vietą laimėjo Monika, Erika ir Ričardas Samulioniai atvykę net iš Biržų.
    Grupėje du vaikai ir tėtis (mama) nugalėjo Emilija, Tautvilas ir Aurelijus Breivės. Šiek tiek sėkmės pritrūko Linui, Gyčiui ir Jolitai Spundzevičiams.
   Meniškiausiai konkurso dalyvei Gretai Vyšniauskaitei šakotis iš VĮ Panevėžio regiono keliai. Puikias dovanas nugalėtojams, vertingus prizus visiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ Panevėžio regiono keliai.
    Kaip ir kiekvienas renginys taip ir šis, pirmą kartą, surengtas saugaus eismo konkursas “Atsakinga šeima – saugus eismas” baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, dėkojo už gerą ir, žinoma, labai reikalingą, renginį. Išreiškė viltį, kad renginys vyktų ir kitais metais.
Renginio akimirkos:
 
 
  
 
 
 
 

Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06