Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

2015 metais vėl organizuojamas konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“

2015. 03. 16

Mieli bendruomeniečiai,
 
2010 metais Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su valstybinius kelius prižiūrinčiomis regioninėmis įmonėmis pirmą kartą organizavo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse" (toliau - konkursas), kuriame dalyvavo 23 bendruomenės. Džiaugiamės, kad tradiciškai kasmet vykdomas populiarumą bendruomeniečių tarpe įgavęs konkursas pernai paskatino aktyviai rūpintis eismo saugumu jau 146 bendruomenes, įgyvendinusias 325 saugaus eismo renginius.
 
Kai kurie iš jų sutraukdavo daug eismo dalyvių, įskaitant ir įvairių socialinių sluoksnių, amžiaus, socialinės atskirties grupių (neįgaliųjų, vienišų ar rizikos grupėms priskiriamų žmonių ir pan.) bendruomeniečius.
 
Jau tapo gražia tradicija, kad vykdant saugaus eismo projektus bendruomeniečiai aktyviai bendradarbiavo su seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų bei organizacijų specialistais.
 
Pernai vidutiniškai dvi iš trijų projektus pateikusių ir juos įgyvendinusių visuomeninių organizacijų, suvokdamos, kad tik nuosekli ir sisteminga veikla gali padėti kurti eismo požiūriu saugią gyvenamąją aplinką, šiame konkurse dalyvavo jau nebe pirmus metus. Taip dar kartą buvo patvirtintas tęstinis šio saugaus eismo projekto (konkurso) pobūdis.
 
Pagrindinis konkurso tikslas - šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Siekiama skatinti bendruomeniečius saugiai elgtis kelyje, viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą, išaiškinti aktyviausias, saugaus eismo srityje kūrybingiausias bendruomenes.

Eismo įvykiuose nukenčiantys pėstieji ir dviratininkai Lietuvoje yra viena iš opiausių problemų. Kasmet iš visų eismo įvykiuose žuvusių žmonių 35-40 proc. sudaro pėstieji (2014 m. jie sudarė apie 41 proc. visų žuvusiųjų keliuose). Didžioji dalis pėsčiųjų eismo įvykiuose nukenčia tamsoje - kasmet iš visų žuvusių pėsčiųjų apie 2/3 žūsta tamsoje.
 
Tarp žuvusiųjų daugiausia 65-erių metų ir vyresnio amžiaus eismo dalyvių, o beveik kas antro žuvusiojo eismo įvykiuose amžius - virš 45 metų.
 
Todėl šiuo projektu (konkursu) siekiama atkreipti dėmesį į vidutinio ir vyresnio amžiaus bendruomeniečių saugumą keliuose.
 
Siekiant toliau gerinti padėtį keliuose ir vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. vasario 11 d. nutarimą Nr. 125 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 5 d. nutarimo Nr. 1165 „Dėl Valstybinės saugaus eismo plėtros 2011-2017 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio metų veiklos plano patvirtinimo" pakeitimo" ir šiais metais kviečiame aktyviai dalyvauti šiame konkurse.
 
Tikimės, kad dalyvaudami konkurse nepristigsite kūrybinių minčių, įgyvendinsite daug gražių darbų, įdomių saugaus eismo renginių ir tuo aktyviai prisidėsite prie avaringumo mažinimo ir kultūringo elgesio kelyje ugdymo.

Konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015" nuostatai

   Dalyvaujančių konkurse bendruomenių dėmesiui Konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2014" įgyvendina Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.(vykdytojas)


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06