Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Žolinės atlaiduose Krekenavoje - projektas ,,Saugokime vieni kitus kelyje"

2017. 08. 17

     Panevėžio rajone esanti Krekenava nuo seno garsėja Žolinės atlaidais. Ta proga, rugpjūčio 15 dieną, tęsiant saugaus eismo projektą ,,Saugokime vieni kitus kelyje“, buvo suorganizuotas renginys prie Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos. Projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą keliuose, pilietiškumą, atsakomybę, sąmoningumą, krikščioniškas vertybes, mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu. 

     Renginyje buvo eksponuojami du saugos diržų efektyvumo imitavimo įrenginiai, policijos prevencinis automobilis, dalyti atšvaitai ir ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, saugaus eismo leidiniai pradinukams. VĮ Panevėžio regiono keliai atstovai aiškino saugaus elgesio kelyje taisykles pėstiesiems ir dviratininkams. Panevėžio apskrities VPK policijos pareigūnai bendravo su visuomene, demonstravo policijos prevenciniame automobilyje įrengtą mobilų muziejų.

    Saugos diržų efektyvumo imitavimo įrenginius išbandė daugybė Krekenavos miestelio gyventojų ir šventės svečių. Dažnas išbandęs šiuos įrenginius minėjo, kad nuo šiol saugos diržus segsis ne tik automobilio priekyje, bet ir gale. Beveik visi, kas išbandė įrenginį, kuriame buvo demonstruojama 30 km/h smūgio jėga į nejudamą kliūtį, nustebo ir bandė įsivaizduoti, koks pražūtingas gali būti smūgis, važiuojant didesniu greičiu neužsisegus saugos diržų.  

     Projektas saugokime vieni kitus kelyje organizuojamas nuo 2009 metų. Šio projekto iniciatoriai Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie vidaus reikalų ministerijos, Vyskupų konferencija ir Susisiekimo ministerija.

 


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06