Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Panevėžyje išrinkti konkurso ,,Saugus dviratininkas" nugalėtojai

2017. 06. 06
                  VĮ „Panevėžio regiono keliai“ kartu su partneriais Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centru jau trečią kartą orgavizavo saugaus eismo konkursą ,,Saugus dviratininkas”.  Konkurso tikslas – mažintis skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai: dviratininkai bei pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Tai turi daryti ne tik policijos pareigūnai, pedagogai, bet ir tėvai. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina dalyvius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, todėl konkursas skirtas šeimai.
                  Tėvų dienos išvakarėse, birželio 3 d., saulėtą šeštadienį,  gerokai prieš konkurso pradžią, į VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodromą, Panevėžyje, Stetiškių g. 1P, sugužėjo, suvažiavo šeimos: kas iš karto atvyko dviračiais, kas juos atsivežė automobiliuose. Džiaugiamės, kad į konkursą atvyko net penkioliką „komandų“. Malonu, kad atvyko ir komandas palaikantys kiti šeimos nariai: seneliai, mamytės ir net lopšiuose gulintys jauniausieji šeimo nariai.
                  Pirmiausia susirinkusius dalyvius klasėje  pasveikino ir palinkėjo ne tik sėkmės konkurse, bet ir keliuose būti saugiais ir atsakingais eismo dalyviais VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis. Susirinkusius pasveikino, palinkėjo sėkmės Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. Ji taip pat supažindino su konkurso organizatoriais, prizų bei atminimo dovanėlių steigėjais VĮ ,,Panevėžio regiono keliai“, kurią atstovavo saugaus eismo skyriaus viršininkas Tomas Žagūnis ir to paties skyriaus inžinierius Tadas Braždžionis.
                  Konkursas, kaip ir visada, prasidėjo teorinės užduoties įveikimu: tėveliams bei mamoms teorinės užduotys buvo vienodos, vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, užduotys buvo skirtingos. Kol buvo tikrinami pateikti atsakymai, skaičiuojami balai, patys konkurso dalyviai išrinko puošniausią konkurso dviratį, kurio savininkė 5-metė Ugnė Januškevičiūtė. Šiais metais į konkursą dalyviai buvo kviečiami atvykti originaliai puoštais dviračiais. Galima tik pasidžiaugti, kad dalyviai nestokojo išmonės ir jumoro puošiant savo dvirates transporto priemones. Praktinei užduočiai, kaip visda, pirmuoju smuiku griėžė VšĮ PDRMC darbuotojas, nestokojantis išradingumo sudarant praktines užduotis, Vytautas Šakėnas, talkininkaujant anūkui Dovydui.
                  Komandos suskirstytos į tris grupes: vienas iš tėvelų ir vaikas iki 7 metų; II grupė – vienas iš tėvelių ir vaikas 8 ir daugaiu metų bei III grupė – vienas iš tėvelių ir du vaikai. Kadangi oras buvo puikus, praktinė užduotis buvo atliekama autodrome. Šis etapas pareikalavo ir gero fizinio pasirengimo. Startas, įjungiamas chronometras, komanda pajuda iš starto vietos į įkalnę: suaugusieji statesne įkalne, vaikams šiek tiek mažesnė įkalnė. Kalno viršūnėje komandos nariai susitinka, pasisveikina ir vėl pajuda nuo kalno žemyn. Toliau įvairiausios figūros, kurias reikia įveikti dviratininkams. Artėjant link finišo dviratininkus pasitinka „palinkusi medžio šaka“, kurią reikia pravažiuoti pasilenkus, pastatyti dviratį ir pademostruoti krepšininko sugebėjimus – įmesti į krepšį kamuolį. Kai tai pavyksta – stabdomas chronometras, skaičiuojamos baudos sekundės ir t.t.
                  Kol buvo skaičiuojami balai, rašomi diplomai nugalėtojams bei padėkos dalyviams, kuriems šį kartą ne taip pasisekė, komandų laukė VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojo V. Šakėno paruoštas siurprizas: atskiros nekonkursinės rungtys tėveliams, mamoms ir, žinoma, vaikams. 
                  Ir štai skelbiami nugalėtojai: I grupėje vienas vaikas iki 7 metų ir tėtis (mama) nugalėjo Masilionių šeima - Kotryna (7 m.) ir tėtis  Darius. Atminimo dovanėlės buvo įteiktos Igno (5 m.) ir Kosto, Karolio (5 m.) ir Tomo, Raigardo (6 m.) ir Justos bei Rėjaus (7 m.) ir Lauros komandoms. II grupėje nugalėtojais tapo Arminas (8 m.) ir Andrius Krisiūnai. Atminimo dovanėlės įteiktos Mato (8 m.) ir Erikos, Dovydo (10 m.) ir Gintauto, Ovidijaus (10 m.) ir Jurditos bei Airido (13 m.) ir Raimondos komandoms.   Grupėje du vaikai ir tėtis (mama) sunkiausia buvo išrinkti nugalėtojus: net trys šeimos surinko vienodai balų, todėl kam atiteks nugalėtojo diplomas lėmė praktinės užduoties atlikimo laikas. Nugalėtojo diplomas įteiktas Severijai (5 m.), Uršulei (8 m.) ir Rokui Šveikauskams. Vertingos atminimo dovanėlės įteiktos Ugnei (12 m.), Gyčiui (8 m.) ir Mindaugui, Ugnei (5 m.), Erikui (9 m.) ir Kristinai, Godai (9 m.), Miglei (8 m.) ir Jūratei, Adelei (4 m.), Ignei (9 m.) ir Žiedūnei.
                Puikias bei vertingas dovanas nugalėtojams bei viesiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ ,,Panevėžio regiono keliai“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcija. Nugalėtojai vaikai apdovanoti naujais dviratininkų šalmais, suaugusiems dviratininko pirštinės, dviračiui skirtas spidometras, dviračio skambutis ir kitos atminimo dovanėlės, krepšys. Aminimo dovanėlių krepšyje taip pat buvo reikalingas ir naudingas dviratininko gertuvės laikiklis bei kitos smulkios dovanėlės bei ryškiaspalvės, šviesą atspindinčios liemenės.
               Nugalėtojams diplomus ir kitiems dalyviams padėkas pasirašė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komsariato viršininkas Egidijus Lapinskas, VĮ ,,Panevėžio regiono keliai” direktorius Rolandas Žagaras, bei VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis. 
                  Vytautas Šakėnas apdovanojo nekonkursinių rungčių nugalėtojus: vaikų rungtyje prizas ausinukai, tačiau geriausias apdovanojimas teko tėvelių rungties nugalėtojams – išbandyti autodromo slidžią dangą.
                      Kaip ir kiekvienas renginys, taip ir šis, saugaus eismo konkursas “Saugus dviratininkas” baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, dėkojo už gerą ir, žinoma, labai reikalingą, renginį. Išreiškė viltį, kad renginys vyktų ir kitais metais.


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06