Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Panevėžio kelių tarnyboje svečiai iš Panevėžio Saulėtekio progimnazijos

2017. 03. 17
   Šiandien, karjieros dienos proga, Panevėžio Saulėtekio progimnazijos moksleiviai lankėsi pas kelininkus. Gimnazistus šiltai sutiko Panevėžio kelių tranybos inžinierius Ramūnas Gaudzė. Inžinierius trumpai supažindino moksleivius su kelininko profesija, aprodė turimą techniką, kuri gelbėja prižiūrint Valstybinius kelius.
   Besibaigiant žiemos periodui trumpai papasakojo apie sunkų žiemos tarnybos darbą, kaip gaminamas druskos tirpalas, kur saugomi natrio chlorido druskos kalnai, kokia galinga ir novatoriška technika keliai valomi ir barstomi. Kiekvienas moksleivis galėjo įlipti į barstytuvo, pakrovėjo ar greiderio vairuotojo vietą. Buvo aprodytos ir remonto dirbtuvės, žiemos budinčiojo darbo vieta. Inžinierius aiškino oro ir kelių stebėjimo sistemos veikimo principus ir plačias galimybes, moksleiviai įdėmiai jo klausėsi.
  Vėliau Panevėžio apskrities VPK kelių policijos pareigūnai kartu su VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo inžinieriais mokiniams priminė pagrindines saugaus eismo taisykles aktualiausias vaikams, buvo rodomi ir komentuojami saugaus eismo klipai, vyko diskusija. Bekalbant apie saugų eismą buvo surengta mini viktorina - atsakiusieji teisingai į pareigūnų klausimus vaikai buvo apdovanoti. Kad vaikai neprarastų budrumo klausantis saugaus eismo paskaitos Panevėžio kelių tarnybos inžinierius moksleivius vaišino saldainiais. Be abejo, kalbant apie eismo saugumą, nepamiršta ir atšvaitų naudojimo svarba, o palietus šią tema vaikai jau nekantriai laukė šviesą atspindinčių dovanų.
   Įvairių atšvaitų Saulėtekio gimnazistams buvo įteikta ir ne po vieną, kad galėtų grįžę mano pasidalinti su artimaisiais. Saugaus eismo priemones renginiui bendrai skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Panevėžio regiono keliai“. Mokiniai į mokyklą grįžo pilni įspūdžių ir turiningai praleidę keletą valandų.
 
 
 
 

Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06