Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Išrinkti konkurso Saugus dviratininkas geriausieji

2016. 05. 16
   Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras kartu su VĮ „Panevėžio regiono keliai“ ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centru jau antrą kartą organizavo saugaus eismo konkursą “Saugus dviratininkas”.  Konkurso tikslas – mažintis skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai: dviratininkai bei pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Tai turi daryti ne tik policijos pareigūnai, pedagogai, bet ir tėvai. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina dalyvius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, todėl konkursas skirtas šeimai.
   Nors gegužės 14 d. rytas nežadėjo gero oro, konkurso dalyvių susirinko net gi daugaiu nei buvo užsiregistravę, viso 10 komandų. Džiugu, kad atvyko ir komandas palaikantys kiti šeimos nariai. Kad neprailgtų laukti konkurso pradžios, VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centras“ atstovas Vytautas Šakėnas suteikė galimybę pasijusti neblaivaus asmens kailyje –  užsidėjus specialius akinius reikėjo apeiti dvi kėdes ir nuo trečiosios paimti puodelį. Ši nekonkursinė užduotis sukėlė nevienam dalyviui sunkumų, o stebintiems - juoko. 
   Kaip ir buvo planuota, 11 val. prasidėjo konkursas. Pradžioje - visiems dalyviams teorinės užduotys. Tėveliams užduotys buvo vienodos, vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, užduotys buvo skirtingos.
   Įveikus teorines užduotis, dalyvių laukė III-čiasis etapas. Komanda pajuda iš starto vietos kol vaikai važiuoja pro „vartus“, tėčiai nuo vieno stovo ant kito perkabina specialų įrankį, toliau posūkis ir „gyvatėlė“, vėl posūkis, toliau įvertinamas dviratininko gebėjimas važiuoti tiesiai, toliau važiuoti ratu, vėl „gyvatėlė“ ir finišas - pravažiuoti po “žemai palinkusią medžio šaką”- fiksuojamas laikas, skaičiuojamos baudos sekundės ir t.t. 
   Grupėje vienas vaikas ir tėtis (mama) nugalėjo Igno (4,5 m.) ir Konstantino Kirpotų šeima, šiek tiek nuo jų atsiliko Armino (8 m.)  ir Andriaus Krisiūnų bei Brigitos (5 m.) ir Mindaugo Stukų šeimos. Grupėje du vaikai ir tėtis, antrus metus iš eilės, nugalėtojo diplomas Ugnės, Gyčio ir Mindaugo Valatkevičių šeimai, garbingą antrąją vietą laimėjo Miglė Čincikaitė, Roberta Toma ir Dalius Kopūstai. Puikius prizus nugalėtojams bei reikalingas dovanas visiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ Panevėžio regiono keliai. Visos komandos užsiregistravusios kaip nurodyta nuostatuose, apdovanotos saldžiaisiais prizais, kuriuos taip pat dovanojo VĮ Panevėžio ragiono keliai“. Nugalėtojams diplomus ir kitiems dalyviams padėkas pasirašė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komsariato viršininkas Egidijus Lapinskas, VĮ “Panevėžio regiono keliai” direktorius Rolandas Žagaras, bei VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis. Dalyviai dėkojo už labai reikalingą renginį. Išreiškė viltį, kad renginys vyktų ir kitais metais.
 
 
 
 
 
 

Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06