Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Naujienos

Minima Saugaus eismo diena

2016. 04. 11

Balandžio 6-oji - Saugaus eismo diena. Ta proga, VĮ ,,Panevėžio regiono keliai", bendradarbiaudami su Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnyba, suorganizavo ir dalyvavo renginiuose, skirtuose šiai dienai paminėti.
Šiai dienai skirtas akcijas pradėjo Rokiškio kelių tarnybos viršininkas Stanislovas Dambrauskas, kartu su Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos pareigūnais ankstyvą rytmetį išskubėjęs į Rokiškio miesto gatves. Organizatoriai pasitiko į darbus skubančius gyventojus, moksleivius ir mažuosius eismo dalyvius, priminė, kuo ši diena ypatinga, dovanojo atšvaitų ir knygelių apie saugų elgesį kelyje.
Pareigūnai praeiviams akcentavo drausmės, mandagumo ir atsakomybės svarbą kelyje. Pasakojo, kaip teisingai pereiti kelią, linkėjo būti atsargiems ir svarbiausia neskubėti, nes skubantis, išsiblaškęs žmogus dažnai pasielgia rizikingai, sukelia pavojų tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams. Ypač dėmesingiems reikia būti ryte, kuomet eismas intensyvesnis.

    

VĮ "Panevėžio regiono keliai" Saugaus eismo skyriaus inžinierius T. Braždžionis ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Kelių policijos tarnybos pareigūnai, policijos bičiulis Amsis  Saugaus eismo dieną aplankė bene toliausiai nuo Panevėžio nutolusią rajono gyvenvietę – Žibartonis. Žibartonių pagrindinėje mokykloje Kelių policijos tarnybos pareigūnai D. Urbonienė ir V. Rapševičius pradinių klasių mokiniams priminė pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, skirtas pėstiesiems, dviratininkams bei automobilių keleiviams. Akcentavo, kad ypač svarbu žinoti ir paisyti pėsčiųjų taisyklių: negalima neapsidairius įžengti į gatvę nevalia staiga išbėgti į važiuojamąją dalį. Aktuali informacija pavasarį – dviratininkų drausmė, todėl moksleiviai mokyti: keliu važiuojant dviračiu segėti dviratininko šalmą ( iki 18 metų privaloma), vieniems vaikams be suaugusiųjų galima važiuoti tik sulaukus 14 metų amžiaus (jei turi dviratininko pažymėjimą - nuo 12 metų). Prevencinio renginio metu priminta, kaip teisingai užsegamas saugos diržas važiuojant automobiliu. Susitikimo pabaigoje policijos pareigūnė kartu su Amsiu pademonstravo, kaip teisingai reikia apsižvalgyti prieš įžengiant į kelią. O "Panevėžio regiono keliai" atstovas dalyviams įteikė dovanas , kurias įsteigė VĮ ,,Panevėžio regiono keliai" ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

     

Saugaus eismo pamoka mažiesiems "Būk saugus" vyko Panevėžio rajono Bernatonių kaimo Bernatonių darželyje – mokykloje. Kelių policijos tarnybos pareigūnė Danguolė Urbonienė pasakojo vaikams apie saugų elgesį gatvėje ir keliuose, priminė svarbiausias taisykles, mokė teisingai segėti atšvaitus, užsidėti šalmą, pereiti gatvę, ragino važiuojant dviračiu ar paspirtuku devėti apsaugas. VĮ "Panevėžio regiono keliai" inžinierius nudžiugino mažuosius klausytojus dovanomis – įteikė po atšvaitą ir linkėjo visada būti saugiais ir matomais eismo dalyviais.

    

 

2016 m. balandžio 8 d. 11.40 val .Rožyno progimnazijoje vyko renginys, skirtas Saugaus eismo dienai paminėti. Renginio organizatoriai - Rožyno progimnazija, asociacija ,,Tautos skydas“, Panevėžio dviračių klubas, Gamtininkų , Liekupio ir Rožyno bendruomenės. Renginio metu vyko įvairios varžybos ir estafetės, visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų dovanėlėmis, dalyviai mokėsi tvarkingai važiuoti dviračiu grupėje, teko dviračiais apvažiuoti stadione keletą ratų. Renginio dalyviams buvo primintos kelių eismo taisyklės, buvo dalinamos atmintinės. Policijos bendruomenių pareigūnės žymėjo dviračius. Dalyvius pasveikino Seimo narys P. Narkevičius, o ilgametį dviračių klubo narį Kazimierą Ilginį, gerai žinomą poetiškos ir jautrios sielos sveikuolių klubo ,,Atgaiva“ vadovą, pasveikino jubiliejaus proga įteikdamas padėkos raštą. Renginyje sulaukta apie 400 dalyvių ir žiūrovų. Šis renginys yra įtrauktas į projektą ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kuriame kaip susivienijimas dalyvauja Panevėžio klubas ,,Dviračiai“, asociacija ,,Tautos skydas“, Gamtininkų ir Liekupio vietos bendruomenės. Rėmėjai ir partneriai: VĮ ,,Panevėžio regiono keliai“, Panevėžio apskrities VPK kelių policijos tarnyba, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas, Panevėžio lopšeliai-darželiai ,,Rūta“, ,,Pušynėlis“, agentūra ,,SOS vaikai“.

   


Informacija atnaujinta: 2015. 08. 06