Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kad Jūsų kelionė būtų greita, saugi, maloni!

Kosis

KOSIS kelių stebėjimo sistema

Ypatingas dėmesys keliams skiriamas žiemos periodo metu ir esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms. Siekiant optimizuoti žiemos kelių priežiūros darbus 2000 metais pradėta diegti kelių oro sąlygų informacijos sistema (KOSIS).

Ji veikia ištisus metus, tačiau daugiausia yra skirta rinkti ir analizuoti informaciją žiemą, kai reikia operatyviai surinkti duomenis apie kelio dangos ir oro temperatūrą bei drėgmę, vėjo kryptį ir greitį, apie drėgmės kondensaciją, rūką, kelio apledėjimą, kritulių pobūdį ir intensyvumą, matomumą ir kt. Panevėžio regione šiuo metu tokios stotys yra aštuonios: prie Šilagalio, Saločių, Smilgių, Rokiškio, Pumpėnų, Kandrėnų, Akmenių, Kučgalio. Stotyse surinkta informacija mobiliuoju internetu perduodama Kelių direkcijai ir kelius prižiūrinčių valstybės įmonių dispečerinėms, todėl čia budintys specialistai žino, kokios yra realios eismo sąlygos visoje Lietuvoje. Prie šios kelių ir oro informacijos sistemos 2012 – 2013 metais papildomai įrengtos 13 vaizdo kamerų ir ši sistema tapo dar patikimesnė stebint realiu laiku oro ir kelių sąlygas bei būklę.

Remdamiesi išankstinėmis oro prognozėmis ir KOSIS duomenimis, galime iš dalies prognozuoti, kur ir kaip oro sąlygos keisis artimiausiu laiku, stebėti, kuriuose ruožuose kelias ledėja, kur ir kokios koncentracijos druskas reikia barstyti ant kelių paviršiaus siekiant išvengti plikšalos.
Sumažinta, tačiau pakankamai informatyvi ir išsami KOS stotelių bei vaizdo kamerų informacija prieinama ir visiems valstybinės reikšmės kelių naudotojams paspaudus šią nuorodą: Kelių oro sąlygų stotelių informacija 


Informacija atnaujinta: 2015. 05. 19